Korzyści z umieszczenia reklamy na leżakach - więcej niż tylko promocja, to także wygoda i komfort

23/06/2023
dodany przez Mint2Print
 Korzyści z umieszczenia reklamy na leżakach - więcej niż tylko promocja, to także wygoda i komfort

Reklama to jedyny skuteczny sposób na dotarcie ze swoją marką, usługą lub produktem do potencjalnych odbiorców. Jak jednak robić ją dobrze, aby sukcesywnie zyskiwać, a nie zrażać do siebie ewentualnych klientów? Na przykład korzystając z gadżetów reklamowych, takich jak brandowane leżaki! Zobacz, dlaczego warto zainwestować w tego typu gadżety i jakie korzyści niesie za sobą umieszczanie na nich swojej reklamy.

Dlaczego reklama na leżakach to skuteczny sposób promocji?

Aby móc sprzedawać produkty lub usługi, należy przede wszystkim zwrócić uwagę potencjalnych odbiorców - bez tego ani rusz. Służy do tego reklama, która z jednej strony powinna być ciekawa, z drugiej natomiast skutecznie wyróżniać markę z tłumu konkurencji. Skuteczna reklama to więc ta, obok której niełatwo jest przejść obojętnie, czy wręcz ciężko jest odwrócić wzrok. Dlatego świetnym pomysłem jest dość innowacyjna reklama na leżakach, która jest oryginalna, a dzięki temu efektywna - przez co pomaga w spełnianiu marketingowych celów danej marki. Dodatkowo leżaki z nadrukami są gadżetami w pełni funkcjonalnymi, tak więc są formą przemyślanej i rentownej inwestycji.

Decydując się na leżaki z własnym nadrukiem, firma zyskuje doskonale widoczny element promocyjny. Jest on praktyczny, bo może zostać wykorzystany na wiele sposobów, a gdy tylko znajdzie się w lokalu lub jego okolicy zmienia się w coś na kształt mobilnego banera, dlatego niełatwo jest go nie zauważyć. Stawiając na wydruki reklamowe na leżakach, można za to liczyć na to, że z marką zapoznają się nie tylko korzystające z nich w danym momencie osoby, ale przy okazji, gdy użytkownik się na nich sfotografuje lub wrzuci film do social mediów, wiadomość o marce samoistnie pójdzie w świat, mimowolnie poszerzając grono odbiorców, co jest przecież na rękę każdemu właścicielowi. Nie jest więc nadużyciem stwierdzenie, że leżaki oddane do użytku klientom z jednej strony są w stanie zapewnić im komfort i chwilę relaksu, natomiast z drugiej - są świetnym przekaźnikiem informacji, które dana marka chce puścić w świat.

Do plusów tego rozwiązania należy jednak nie tylko możliwość wyeksponowania w rozmaitych miejscach publicznych, ale choćby sam fakt, że reklama taka jest niczym plakat reklamowy - w przeciwieństwie do wielu mediów nie jest ograniczona czasowo i może przyciągać zainteresowanych praktycznie cały dzień i noc. To czysta inwestycja! I co prawda swoje najlepsze momenty będzie miała w wysokim sezonie, czyli latem, jednak inne pory roku również nie wykluczają korzystania z niej. Zresztą przechowywanie leżaków to żaden problem - ot wystarczy je złożyć i wyczekiwać nadejścia ciepłych momentów, aby móc oddać klientom miejsce do wygrzewania się w słońcu i celebrowania przyjemnych chwil z bliskimi.

Wśród licznych atutów warto wskazać sporą uniwersalność i możliwość umieszczenia leżaków w różnorodnych miejscach - od ogródków gastronomicznych, przez firmowe tarasy, parki, lokale usługowe, czy choćby miejsca takie jak baseny oraz plaże! Dzięki temu reklama trafia do mocno zróżnicowanych grup odbiorców, co zdecydowanie zwiększa prawdopodobieństwa zawarcia i finalizacji transakcji.

Dodatkowo, jeśli postawisz na leżaki wykonane z drewna i naturalnego materiału takiego jak bawełna, będziesz uznawany za eko friendly, co pomoże poszerzyć zakres odbiorców o osoby eko friendly, dla których ważne są aspekty związane z dbaniem o środowisko.

Leżaki jako wygodne nośniki reklamowe - komfort klientów jako priorytet

Jednak leżaki to nie tylko komfortowa reklama, która może trafić do szerokiego audytorium, ale przy okazji całkiem dobra szansa na uprzyjemnienie klientom spędzonego w danym miejscu czasu. Jeśli znajdą się przed lokalem gastronomicznym, można będzie uprzyjemnić im czas oczekiwania na danie, co będzie ogromnym atutem zwłaszcza wtedy, gdy aura na zewnątrz będzie ku temu sprzyjająca. Oprócz tego, że leżaki mogą stać się źródłem relaksu, to są w stanie sprawić, że dana przestrzeń zamieni się w miejsce przyjazne rekreacji i spotkaniom w komfortowych warunkach - na luzie i bez spiny. Z kolei przyjemne wrażenia spędzających w ten sposób czas osób, przełożą się bezpośrednio na odbiór i pozytywny wizerunek marki, więc czegóż chcieć więcej.

W dzisiejszych czasach warto pamiętać, że aby wyróżnić się z tłumu, nie wystarczy korzystać z tradycyjnych kanałów sprzedaży i promocji. Współczesny klient lubi czuć się zaopiekowany, zaskoczony i w pewien sposób wyróżniony, co w zestawieniu z takimi elementami jak komfortowy branding, czy możliwość odpoczynku, jest dobrą przesłanką do osiągnięcia przez markę spektakularnego sukcesu.

Zastosowanie reklam na leżakach w różnych branżach - od hoteli po plażowe kluby fitness

Jednak reklamowanie na wygodnych leżakach to doskonały pomysł nie tylko do lokali gastronomicznych, ale także wszelkich usług. Artykuły takie jak leżaki znajdą bowiem zastosowanie w wielu branżach - sprawdzą się w poczekalni klubu fitness, czy ozdobią hol nowoczesnej siłowni. Są innowacyjnym pomysłem do wszystkich przestrzeni, które kojarzą się oczekiwaniem, odpoczynkiem i relaksem. Można je więc z powodzeniem wykorzystać do wystroju hotelowego lobby, czy wyposażyć nimi salony SPA, gdzie są w stanie skutecznie uatrakcyjnić strefę wypoczynkową. To także odpowiednie dodatki do wszelkich przedsionków, poczekalni, a także ogródków, placyków, tarasów i balkonów, z których coraz chętniej korzysta wiele prywatnych firm z branż wszelakich.

Szukasz sposobu na wyróżnienie nadmorskiego kurortu lub prywatnej plaży? Genialnym pomysłem będzie dla Ciebie promocja na plaży, gdzie z łatwością połączysz przyjemne z pożytecznym - zareklamujesz się, przy okazji gwarantując odwiedzającym gościom wygodne miejsce do opalania. Trudno o bardziej funkcjonalny i pożądany w tego typu miejscach produkt niż kojarzący się z sielanką i wakacjami leżak… Co możesz zyskać? Zadowolenie klienta, które przy okazji pozytywnie wpłynie na promowany przez Ciebie produkt, markę, czy samą firmę. Podobną strategię zastosuj, jeśli masz do dyspozycji basen lub rozmaite sale i punkty rekreacyjne. Twoi goście z pewnością docenią przestrzeń umożliwiającą im szybką regenerację po zakończonej aktywności.

Pamiętaj, że plażowa promocja nie musi jednak kojarzyć się wyłącznie z hotelami i lokalami na wynajem krótkoterminowy. Nie zapominaj również o wszelkich straganach, food truckach, czy budkach z lodami, gdzie dzięki leżakom przygotujesz przestrzeń idealną do rodzinnych spotkań. Tym zabiegiem w prosty sposób sprawisz, że zwiększy się grono osób, które - choćby z ciekawości - przystaną przy nich w przerwie podczas spaceru, czy w trakcie rowerowej wycieczki. Podobnie zresztą jak w przypadku miejsc takich jak lokalne salony fryzjerskie, gabinety weterynaryjne, czy nawet stomatologiczne - chyba każdy zgodzi się z tym, że pomysł oczekiwania na swoją kolej na świeżym powietrzu jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż kiszenie się w kolejce w poczekalni.

Praktyczne korzyści dla firm reklamujących się na leżakach

Inwestycja w wakacyjne ogłoszenia na leżakach to całkiem spory zasób korzyści nie tylko ze względu na realne zwiększenie rozpoznawalności produktu lub marki. Wywoływanie pozytywnych skojarzeń i przyjemnych doznań często napędza marketing szeptany, czyli system rekomendacji zadowolonych z obsługi osób, które chętnie dzielą się z bliskimi, robiąc najlepszą, a do tego najskuteczniejszą z możliwych reklamę - tą działającą na zasadzie poczty pantoflowej z wiarygodnego polecenia.

Dodatkowo marketing na plaży można ukierunkować nie tylko na lokalsów, ale przede wszystkim na turystów, jeszcze mocniej rozszerzając świadomość marki. To ogromnie wartościowe nie tylko w przypadku promowania miejscowych atrakcji i biznesów, ale tych prowadzonych online, dla których ogólnokrajowy, a nawet międzynarodowy zasięg jest wspaniałym impulsem do rozwoju. Zwiększenie rozpoznawalności jest praktycznie nieuniknione, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą mocno wyróżniające się pod względem wizualnym projekty.

Chcesz poznać jeszcze więcej zalet? Należy do nich szansa uatrakcyjnienia leżaka o dowolny wzór, hasło reklamowe, czy grafikę, dzięki której na dłużej zatrzymasz uwagę swoich potencjalnych klientów. Możesz postawić na wątek humorystyczny, zaintrygować ciekawostką lub dać motywującą radę, co z pewnością nie pozostanie niezauważone, za to bez wątpienia docenione przez klienta.

Nie wahaj się też wykorzystywać leżaków niczym banerów promocyjnych! Poinformuj o promocji, zostaw rabat lub kod zniżkowy - zobaczy go każdy, kto zechce usiąść na leżaku, a to zdecydowanie trwalsza forma reklamy, niż ulotne, często pomijane i traktowane po macoszemu papierowe broszury i ulotki. Pamiętaj, że aby faktycznie dotrzeć do obranej grupy docelowej, warto nie zamykać się na jedną metodę, raczej wybierać kilka równolegle prowadzonych działań, co statystycznie zwiększy prawdopodobieństwo sukcesu. Bo chociaż artykuły promocyjne i gadżety są doskonale znane w sprzedaży od wieków, to niektóre z nich z drobnymi długopisami, kalendarzami, magnesami, czy innymi akcesoriami na czele, w przeciwieństwie do leżaka, można zgubić lub przeoczyć. Jeśli więc zależy Ci na tym, aby inwestycja w gadżety przyniosła wymierne korzyści, postaw na wielosezonowe rozwiązanie, które posłuży Ci długie lata.

Wrażenia klientów - jak wygodne leżaki wpływają na postrzeganie marki

Zastanawiasz się nad tym, jakie odczucia towarzyszą użytkownikom, którzy na swojej drodze spotykają leżaki z logo firmy? Z naszego doświadczenia wynika, że same pozytywne! Klienci zwracają uwagę na aspekty takie jak możliwość odprężenia się i relaksu, przekładając je na swoje wyobrażenie o danej marce - uznając za przyjazną i dbającą w sposób kompleksowy o konsumenta. Bowiem jeśli ktoś dba nie tylko o jakość swoich produktów lub usług, ale cenne są dla niego takie wartości jak budowanie przyjaznej atmosfery i dbanie o klienta, zostaje z automatu postrzegany jako godny zaufania i bardziej atrakcyjny, wręcz rodzinny. Z czasem wszelkie pozytywne odczucia przeradzają się w trwałe relacje i lojalność, a te przecież są kluczowe dla udanego biznesu.

Jeśli więc szukasz atrakcyjnego artykułu, który z jednej strony będzie służył celom promocyjnym, z drugiej zagwarantuje klientom komfort i sprawi, że będą zadowoleni - odwiedź www.mint2print.pl. Zaprojektujesz tu personalizowane leżaki z logiem swojej działalności, dzięki czemu z pewnością się wyróżnisz i zbudujesz obraz marki przyjaznej konsumentom.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię