Małe, ale efektowne stoiska targowe

22/01/2020
by Natalia Szydłowska

Druk sublimacyjny

24/10/2019
by Natalia Szydłowska

Technika druku sublimacyjnego - druk tego typu rozpoczyna się od przygotowania projektu graficznego. Przygotowany projekt graficzny jest przekazywany do maszyny drukującej Mimaki TS500P- 3200, maszyna tego typu przenosi projekt graficzny na tak zwany papier transferowy, stosujemy tylko barwniki ekologiczne, szerokość robocza to aż 3,2 metra.


Intensywność kolorów, ostrość obrazu, delikatne przejścia tonalne to wszystko dzięki nowoczesnym technologiom druku tkanin.


Kolejnym krokiem do wykonania gotowego produktu w procesie druku sublimacyjnego, jest kalandrowanie. Proces ten polega na przenoszeniu barwników z papieru transferowego na tkaninę, wykorzystujemy do tego maszynę Kalander Monti Antonio 91Kalander jest tak zwaną termo-prasą dzięki której barwniki umieszczone na papierze transferowym są przenoszone na tkaninę. W procesie kalandrowania tkanina i barwniki poddawane są wysokiej temperaturze, dzięki której włókna poliestrowe otwierają się a barwniki zmieniają swoją formę w gazową. Po ukończonym procesie kalandrowania barwnik z tkaniną zostaje trwale połączony. Tkaniny po takim procesie są odporne na zarysowania promieniowanie UV i można je prać.

Wielkoformatowy obraz tekstylny Deco Frame 27 [CLONE]

14/10/2019
by Natalia Szydłowska

RAMA

Profil o głębokości 27 mm docięty jest to odpowiedniego wymiaru i łączony w narożnikach łącznikami kątowymi. Jeśli wymiar ramy jest większy niż 250 cm, profil zostanie podzielony do transportu na równe odcinki.

Comments

Bardzo ciekawe treści, z pewnością będę zaglądać!
Write a review