5 zastosowań leżaka reklamowego

01/03/2022
dodany przez Mint2Print
 5 zastosowań leżaka reklamowego

Pytanie “do czego służy leżak” z naszej strony jest zdecydowanie podchwytliwe. W końcu każdy, kto choć odrobinę “liznął” nowoczesnego marketingu wie, że takie siedziska mogą spełniać wielorakie zadanie – również na stoisku targowym czy na imprezie plenerowej.

Leżak reklamowy, czyli prosty (i wygodny) sposób promocji marki!

Leżaki reklamowe niby mają oczywistą funkcję: służą do odpoczywania. A jednak temu gadżetowi, kojarzącemu się przede wszystkim z wakacyjnym relaksem, można znaleźć zupełnie nowe zastosowanie. Jakie? Zamieniając go w najskuteczniejszy nośnik reklamy Twojego biznesu! Jeśli wykorzystasz 100% potencjału takiego elementu, jak leżak, możesz liczyć nie tylko na realny zysk, ale też popularność, na której na pewno Ci zależy.

Jak wykorzystać leżak reklamowy? Od tego zacznij wymyślanie marketingowej koncepcji!

Zanim przejdziemy do omówienia konkretnych pięciu sposobów na wykorzystanie leżaka reklamowego w promocji Twojego biznesu, warto zacząć od zerwania z dotychczasowymi przyzwyczajeniami i z kopiowaniem schematycznych rozwiązań stosowanych przez konkurencję. Teraz wyróżniają się te marki, które robią rzeczy progresywne, ciekawe, inne niż wszyscy. Do zastosowania leżaka na co dzień i przy szczególnych dla Twojej firmy okazjach, też możesz podejść właśnie w ten sposób.

1. Leżak reklamowy na stoisku targowym – prosta i atrakcyjna metoda przyciągnięcia uwagi

Lady reklamowe, rollupy, a nawet flagi z logo to na stoisku targowym już norma. Każda szanująca się firma przygotowuje starannie koncepcję swojej strefy na branżowej imprezie, dopinając wszystko na ostatni guzik. Ty też? To świetnie. Jednak czy wziąłeś pod uwagę również zorganizowanie miejsca do relaksu dla osób, które Cię odwiedzą? Skuś uczestników konferencji leżakami reklamowymi, małymi stoliczkami, poczęstunkiem, a nawet więcej – drinkami rozdawanymi dosłownie pod palmą (nie musi być prawdziwa). Dzięki temu dasz się fajnie zapamiętać i zaistniejesz na tle innych, nawet najbardziej profesjonalnie przygotowanych, ale nudnych, stoisk targowych.

2. Leżak reklamowy na plenerowej imprezie – element, którego nie może zabraknąć

Leżaki reklamowe warto też wykorzystać na eventach biznesowych, festiwalach i koncertach “pod chmurką”. Zresztą to najbardziej oczywista ze wszystkich koncepcji – w końcu tego typu, lekkie i składane siedziska zawsze kojarzą się z wakacjami i odpoczynkiem na świeżym powietrzu. Warto pomyśleć o dobrze przygotowanej strefie marki, w której nie zabraknie też parasola reklamowego i rozrywek zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci (o ile program imprezy przewiduje ich obecność). Jeśli więc zastanawiasz się, co powinno znaleźć się na stoisku promocyjnym podczas eventów organizowanych w plenerze, właśnie od leżaków reklamowych powinieneś zacząć.

3. Reklama zewnętrzna Twojej marki z wykorzystaniem leżaka reklamowego

Leżaki to też ciekawy sposób na to, żeby przykuć uwagę do wynajmowanego przez Ciebie lokalu. Na pytanie “jakie rodzaje reklamy zewnętrznej są najskuteczniejsze?” istnieje jedna sensowna odpowiedź: trafione i atrakcyjne! Koncepcja z wykorzystaniem tego typu nośnika reklamowego, będzie trafiona w przypadku wielu różnych branż, nie tylko gastronomicznej. Prowadzisz punkt stylizacji paznokci? Na leżakach przed wejściem Twoje klientki mogą cieszyć się piękną pogodą w oczekiwaniu na wizytę. Zajmujesz się udzielaniem pożyczek? Leżaki reklamowe mogą zasugerować, że warto ją wziąć u Ciebie z myślą o zbliżającym się urlopie.

4. Leżak reklamowy z Twoim logo jako element miejskiego pejzażu w wakacje

Leżaki z logo Twojej marki mogą zostać też w ciekawy sposób wykorzystane w innych miejscach niż Twoja siedziba. Możesz sprytnie dać się poznać innym, a przy tym zrobić coś dobrego, na przykład wypożyczając leżaki do zaprzyjaźnionego ogródka przed czytelnią, placu zabaw, skwerku czy innego punktu w mieście, w którym mieszkańcy chcą w lecie na chwilę usiąść i odpocząć. Nie musisz epatować firmowym logotypem – już sama kolorystyka i subtelny znak zdecydowanie wystarczą.

5. Leżak reklamowy jako wyposażenie chill roomu albo studia nagrań w Twojej firmie

Jeśli nagrywacie w firmie vlogi albo pozwalasz swoim pracownikom realizować zabawne Instagram Stories z życia firmy, pomyśl o odpowiednim anturażu w chill roomie. Dzięki takim elementom jak leżaki reklamowe i flagi z logo wprowadzicie do wnętrza bardziej wyluzowany, nowoczesny klimat, a sama aranżacja będzie atrakcyjna i fotogeniczna. Dodatkowym plusem jest oczywiście komfort całego teamu!

Leżak reklamowy to nośnik, dla którego można znaleźć mnóstwo zastosowań. Tak naprawdę ogranicza Cię w tym jedynie kreatywność, bo nawet budżet na przygotowanie tego typu reklamy wcale nie musi być duży. Jako uzupełnienie Twoich marketingowych działań, wykorzystaj też lady i standy reklamowe, flagi z logo czy chociażby pufy i worki sako, a osiągniesz efekt, na którym Ci najbardziej zależy: przyciągniesz uwagę klientów, wyróżnisz się i dasz się zapamiętać.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię