Rollup, baner, flaga reklamowa, podwieszenia: czym się różnią te nośniki, jaka jest ich specyfika i jakie informacje warto na nich umieszczać?

08/12/2020
dodany przez Mint2Print
Chcesz być pewien, że w pełni wykorzystujesz reklamowy potencjał swojego biznesu? Koniecznie sprawdź, czy znasz wszystkie rodzaje nośników i czy jesteś w stanie dostrzec różnice między nimi. Wiedza na ten temat pozwoli Ci uniknąć nie tylko oczywistych błędów formalnych, ale też ochroni Cię przed „przepalaniem” firmowego budżetu. W dzisiejszym poradniku zajmiemy się czterema typami nośników reklamowych: rollupem, banerem reklamowym, flagą firmową i reklamami podwieszanymi.

Nośnik reklamowy - jakie ma znaczenie dla Twojego biznesu?

Nośniki reklamowe to nic innego, jak narzędzie rynkowe, dzięki któremu możesz bez problemu dotrzeć z informacją na temat swoich produktów czy usług do potencjalnych klientów. W dzisiejszych czasach każdy przedsiębiorca ma do wyboru szeroki wachlarz różnego rodzaju reklam - w końcu to już nie tylko prasa, radio czy telewizja, ale też Internet czy różnego rodzaju kampanie hybrydowe. Kluczem do sukcesu jest wybranie takiego rodzaju oraz nośnika reklamy, który najlepiej wpisze się w charakter prowadzonej przez nas firmy, a tym samym - trafi do odpowiedniego targetu, co przełoży się na wymierne korzyści. Jak wybrać optymalne rozwiązanie?

Jaki nośnik reklamowy wybrać?

Zacznij od zaplanowania działań reklamowych, dostosowanych ściśle do Twojej działalności, a co za tym idzie - również do konkretnej grupy odbiorców. Inny nośnik, a więc „transporter informacyjny”, przyda się w przypadku reklamy kierowanej do kierowców, a inny - jeśli w grę wchodzi reklama produktów dla młodych mam. W pierwszym przypadku najbardziej trafionym pomysłem może okazać się baner reklamowy usytuowany przy drodze, z kolei w drugim - rollup ulokowany w przedsionku przedszkola czy przychodni pediatrycznej. Pod uwagę warto wziąć oczywiście budżet firmowy. Nie tylko koszt wykonania reklamy na określonym nośniku, ale też jej ekspozycja w przestrzeni miejskiej, może się okazać zbyt kosztowna. Zanim przejdziesz do realizacji zamówienia reklamy na nośniku, koniecznie sprawdź, czym różnią się najpopularniejsze ich rodzaje.

Rollupy - co musisz o nich wiedzieć?

Rollupy to inaczej stojaki reklamowe. Pozwalają szybko i sprawnie zaaranżować odpowiednią przestrzeń. Sprawdzają się przede wszystkim na różnego rodzaju targach biznesowych, szkoleniach, promocjach i wszystkich innych eventach, na których chcemy wyróżnić się z otoczenia i przyciągnąć klientów do swojego stoiska. Rollupy składają się ze specjalnej kasety z systemem rolującym, aluminiowego stelaża, mechanizmu napinającego, listwy zaciskowej oraz wysięgnika. Są bardzo proste w obsłudze i po demontażu nie zajmują wiele miejsca. Warto drukować na nich grafiki atrakcyjne, wyraziste, przykuwające uwagę z daleka. Wymiary? W naszym sklepie internetowym zamówisz stojak typu roll up o szerokości od 85 cm do 200 cm i wysokości 200 cm. Dobrym pomysłem jest ustawienie kilku rollupów obok siebie (mogą na przykład razem tworzyć jeden projekt graficzny).

Czym są banery reklamowe i jak je wykorzystać do promocji swojej firmy?

Baner reklamowy to jeden z najbardziej uniwersalnych, wielofunkcyjnych i… najchętniej wybieranych nośników reklam. Często pełni funkcję nawigacyjną bądź informacyjną, jest stosowany przede wszystkim przy siedzibach firm, w przestrzeni miejskiej, przy trasach szybkiego ruchu, ale też w przestrzeni targowej. Warto zainwestować w banery reklamowe w wersji blockout, posiadające specjalny system uniemożliwiający przenikanie światła (dzięki temu napisy i grafiki są lepiej widoczne). W naszej firmie zamówisz reklamę na banerze o różnych wymiarach, od 100 cm szerokości na 100 długości, po takie o długości 5 metrów.

Flaga firmowa - najlepsze pomysły na jej zastosowanie

Flagi firmowe to coraz popularniejszy nośnik reklamy. Jest wdzięczny, kojarzy się z kreatywnością, prezentuje się atrakcyjnie przed wejściem do siedziby firmy, na targach czy plenerowych eventach. Ze względu na to, że pod wpływem trudnych warunków atmosferycznych windery reklamowe mogą się szybko psuć, warto zainwestować w te lepszej jakości, z solidnym stelażem i trwałym nadrukiem. U nas zamówisz zarówno mniejsze flagi reklamowe (o wielkości 60 x 280 centymetrów), jak i duże (90 x 560 centymetrów).

Reklamy podwieszane - czy warto w nie inwestować?

Podwieszane formy przestrzenne to nośnik reklamy, który świetnie się sprawdza jako element stoisk targowych i wystawienniczych - wszędzie tam, gdzie wystawca chce przyciągnąć uwagę klientów z różnych perspektyw. Takie reklamy sufitowe pozwolą Twojej marce zaistnieć, nawet jeśli Twoja konkurencja rywalizuje z Tobą na flagi reklamowe czy banery. W naszym sklepie zamówisz podwieszenia reklamowe w lekkim i praktycznym systemie Light, bardzo prostym w montażu.

Jak widzisz, rodzajów nośników reklamowych jest mnóstwo. Tylko od Ciebie, Twojego pomysłu na kampanię, indywidualnych potrzeb i budżetu zależy, na jaką się zdecydujesz. Niezależnie od tego, co wybierzesz, najlepszej jakości produkty reklamowe zamówisz w naszym sklepie internetowym!

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię