Jak wyróżnić swoje stoisko targowe na odległość?

31/12/2021
dodany przez Mint2Print
 Jak wyróżnić swoje stoisko targowe na odległość?

Sprzedajesz świetny produkt bądź oferujesz konkurencyjną usługę? Świetnie, ale… na targach to nie wystarczy. Musisz jeszcze przebić się przez sporą konkurencję i zainteresować innych swoją ofertą. W tym kontekście warto pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu zabudowy stoiska targowego. Co należy wziąć pod uwagę? Czytaj i przekonaj się, że to wcale nie jest trudne!

Nie daj się konkurencji, czyli dlaczego wyróżnienie się na tle innych stoisk targowych jest tak ważne?

Dopieszczasz swój produkt, inwestujesz w innowacje, jesteś w 100% pewien usługi, jaką masz do zaoferowania klientom, a potem z głową pełną nadziei na sukces ruszasz na targi i… nic się nie dzieje. Goście omijają Twoją strefę bez zainteresowania, nie udaje Ci się zawrzeć żadnych istotnych networkingowych znajomości, wracasz do domu bez zamówień. Dlaczego tak się dzieje? Zastanów się, czy winne nie jest Twoje stoisko targowe – być może jest mało atrakcyjne i raczej nie zachęca do odwiedzin, nie mówiąc o tym, że kompletnie nie wyróżnia się spośród konkurencji. To błąd, który często popełniają nawet doświadczeni przedsiębiorcy, bardzo pewni swoich towarów czy usług – często przegrywają w wyścigu o popularność ze znacznie mniejszymi producentami/sprzedawcami, którzy podjęli wysiłek opracowania naprawdę ciekawej zabudowany stoiska wystawowego. Warto pamiętać, że liczy się nie tylko to, co zaoferujesz czy zaprezentujesz klientowi, który zdecydował się zatrzymać w Twojej strefie, ale też to, czy będziesz widoczny z daleka. Najlepsze stoiska targowe to bez wątpienia te, które widać już na znaczną odległość, nawet kiedy na imprezę ściągnęły prawdziwe tłumy gości. Co warto wiedzieć na ten temat? Jak przykuć uwagę odbiorców? Za chwilę poznasz kilka sprawdzonych trików.

Jak z daleka przyciągnąć zainteresowanie odwiedzających targi? Kilka patentów na ciekawie zaprojektowane stoisko targowe

Chcesz, żeby Twoje stoisko targowe już na odległość rzucało się w oczy? Warto w tym celu zastosować kilka sprytnych patentów. Najprostszym sposobem na to, żeby już z daleka zaintrygować odbiorców czy pozwolić klientom odnaleźć Cię w tłumie, jest zastosowanie odpowiednich elementów zabudowy. Niezastąpione są różnego rodzaju wysokie ścianki reklamowe, flagi z logo czy rollupy, które będą dostrzegalne ponad głowami gości imprezy. Jeśli masz taką możliwość, możesz też wykorzystać banery reklamowe zamocowane ponad ściankami (na przykład na dostępnych do dyspozycji elementach architektonicznych budynku). Polecamy też reklamy podwieszane, czyli lekkie elementy z nadrukiem, podwieszane na suficie i wskazujące już ze znacznej odległości najciekawsze stoisko wystawowe na targach.

Kolejną metodą może być zorganizowanie atrakcji, które przykują uwagę i sprawią, że goście mimowolnie będą chcieli się zatrzymać, żeby przyjrzeć się temu, co dzieje się na Twoim stoisku. Tutaj kieruj się przede wszystkim tym, co jest związane z typem działalności, jaki prowadzisz. Może to być wszystko: sportowa rywalizacja na rowerach stacjonarnych, fotobudka, ciekawy konkurs czy test wiedzy z nagrodami.

Projektując samą zabudowę stoiska targowego, staraj się omijać z daleka stereotypowe, klasyczne pomysły. Wyróżnij się już samą estetyką! Przykłady?

  • Fajna kompozycja trzech czy czterech mniejszych, ale wzajemnie uzupełniających się ścianek reklamowych może działać lepiej niż jedna większa.
  • Logotyp Twojej marki może być nadrukowany na całej powierzchni flagi reklamowej à la monogram domu mody Louis Vuitton.
  • Nie obawiaj się mocnych kolorów czy nietypowych elementów wyposażenia stoiska wystawowego (na przykład: miniplaża z palmą w strefie relaksu).
  • Daj coś od siebie! Zadbaj o unikatowy poczęstunek albo zaskocz gości możliwością zrobienia sobie zdjęcia typu polaroid.

Nawet najciekawszy produkt czy usługa, którą naprawdę możesz się pochwalić to za mało, żeby przyciągnąć zainteresowanie odwiedzających targi. Na branżowych imprezach konkurencja jest naprawdę spora, a gości jest tak wiele, że nieciekawe czy źle zaprojektowane stoisko wystawowe po prostu zniknie w tłumie. Jeśli weźmiesz pod uwagę sugestie zawarte w tym poradniku i sprawdzisz rozwiązania, jakie oferujemy w naszym sklepie, z pewnością stworzysz strefę, która będzie cieszyć się ogromnym zainteresowaniem!

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię