Jak wykorzystać Smart Frame w aranżacji wnętrz? - porady i inspiracje

03/04/2023
dodany przez Mint2Print
 Jak wykorzystać Smart Frame w aranżacji wnętrz? - porady i inspiracje

Szukasz nietypowego sposobu na aranżację wnętrza? Lubisz zdjęcia na ścianie? Dowiedz się, jak działa najprostsza interaktywna dekoracja Smart Frame.

Sposobów na wykończenie wnętrz i nadanie im unikalnego charakteru jest dużo, ale Smart Frame z pewnością można zaliczyć do tych najciekawszych i jednocześnie oferowanych w przystępnej cenie. Mniejszy, czy większy obraz na ścianie lub ich ciekawa kombinacja, również w wersji z podświetlaniem to idealny sposób na to, by każde wnętrze nabrało charakteru i prezentowało dokładnie to, czego sobie zażyczysz.

Czym jest Smart Frame i jak działa?

Co to jest w ogóle Smart Frame? Najprościej mówiąc, jest to system ram do prezentowania obrazów wydrukowanych na materiale. Oczywiście mowa tu o bardzo nowoczesnym rozwiązaniu, w którym zastosowane są bardzo lekkie i odporne na warunki ramki z profili aluminiowych. Materiał, który na takiej ramie jest rozciągany, jest bardzo elastyczny, dzięki czemu uzyskuje się idealną płaskość powierzchni. W tej wersji nadrukowane obrazy prezentują się bardzo dobrze. Jeszcze lepiej będą one wyglądały i robiły naprawdę poruszające wrażenie, gdy zostanie dołożone opcjonalne oświetlenie LED wewnątrz ramy.

Oczywiście można obraz Smart Frame powieszony na ścianie potraktować tak, jak klasyczne malowane dzieło sztuki czy plakat i oświetlić je z zewnątrz przy pomocy reflektora LED montowanego na suficie lub w formie wiszącego nad obrazem kinkietu. System Smart Frame to kilka podstawowych zalet w stosunku do innych rozwiązań, a głównymi jest piękny wygląd i łatwość wymiany materiału na taki z nowym obrazem. Do tego celu nie są potrzebne żadne narzędzia i możesz tego dokonać w kilka chwil.

Jak zamontować Smart Frame na ścianie?

Smart Frame jest bardzo łatwy do zamontowania. Możesz tego dokonać na kilka sposobów w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Sposoby montażu to:

  • mocowanie Smart Frame do ściany;
  • podwieszanie Smart Frame do sufitu na linkach;
  • mocowanie Smart Frame w stopce;
  • mocowanie Smart Frame w stopce na kółkach.

Każdy z tych sposobów montażu ma swoje zalety i może posłużyć jako wspaniała aranżacja wnętrz ze Smart Frame.

Mocowanie do ściany jest stosunkowo proste i z pewnością będziesz mógł je wykonać samodzielnie. Jeżeli tak chcesz zawiesić ramy, to zamów wraz z nim odpowiednie mocowanie ścienne. Dzięki niemu zawieszenia ramy będzie bardzo proste. W zależności od tego, z jakiego materiału jest ściana do montażu uchwytów, musisz użyć odpowiednich kołków mocowanych we wcześniej wywierconych otworach. Pamiętaj, aby zaznaczając miejsca na te otwory, sprawdzić przy pomocy poziomicy, czy zachowujesz poziom. Każdy uchwyt mocowany jest na dwa wkręty, do ramy będziesz potrzebował, co najmniej dwóch uchwytów. Oznacza to konieczność zakupu minimum 4 kołków i wywiercenia tyluż otworów.

Inne systemy mocowania Smart Frame

System mocowania na linkach pozwala zarówno na powieszenie zdjęcia na ścianie na dowolnej wysokości, regulując długość linek biegnących z sufitu lub też dalej od ściany jako obraz dwustronny, który na każdej stronie może mieć inną grafikę. Dzięki temu stworzysz przestrzenną instalację, która może posłużyć na przykład do podziału przestrzeni.

Przy pomocy tych samych stalowych linek, które zamówisz razem z obrazem, możesz ramę Smart Frame zamocować w formie podwieszanego sufitu. Dzięki temu możesz stworzyć na przykład podświetlane rozgwieżdżone niebo, czy też piękne białe chmury kłębiaste na swoim suficie.

Możesz również umieścić ramę w podstawie ze stopką, wtedy otrzymasz wolnostojący element ozdobny, który może posłużyć na przykład do oddzielania w dużych pomieszczeniach przestrzeni roboczej od miejsca do wypoczynku. Podobnie możesz wykorzystać podstawę ze stopką na kółkach, dzięki czemu element ten będzie mobilny i w łatwy sposób będziesz mógł zmieniać jego położenie.

Jak zmieniać zdjęcia w Smart Frame i tworzyć własne kolaże?

Łatwa wymiana zdjęć w ramach to jedna z głównych zalet systemu Smart Frame. Gdy zamówisz kolejną grafikę na materiale, w celu wymiany, po prostu ściągasz poprzednie i zastępujesz je nowym. Materiał jest na krawędziach wykończony silikonową gumką, która w prosty sposób wpina się do ramy. Cały proces wymiany zajmie Ci zaledwie kilka chwil. Umożliwia to częste zmienianie dekoracji, na przykład wraz ze zmieniającymi się porami roku. Możesz w ten sposób dostosować wygląd Twojego wnętrza do nastroju, jaki chcesz osiągnąć podczas każdej pory roku.

Na grafice możesz umieścić dokładnie to, co będziesz chciał. Dokonujesz tego, przesyłając plik graficzny z Twoim projektem. Do tworzenia projektu z własnych, czy stockowych zdjęć oraz grafik możesz wykorzystać dowolny edytor graficzny. Tutaj liczy się Twój talent oraz wyobraźnia. Jeżeli wolisz, aby przygotowaniem zajął się profesjonalny grafik, to możesz zlecić to dowolnemu artyście lub zamówić taką usługę wraz z całym system Smart Frame.

W jakich aranżacjach wnętrz Smart Frame będzie się dobrze prezentować?

Korzystając z tego systemu, możesz wykazać się swoją kreatywnością, tworząc przepiękne kompozycje, a sama aranżacja wnętrz ze Smart Frame jest dziecinnie prosta. Ponieważ na materiale może znajdować się dowolny wydruk, więc w zależności od niego można ten system zastosować właściwie w każdym wnętrzu, tworząc unikalną aranżację zgodnie ze swoim pomysłem.

Kolorowe grafiki mniejszych rozmiarów najlepiej wyglądają na tle białych ścian. Aluminiowe profile, na których rozpięty jest materiał, są bardzo mało widoczne i dzięki temu całość instalacji wygląda wyjątkowo lekko. Podświetlenie daje wspaniały efekt i pozwala na prezentację w dowolnych warunkach oświetleniowych.

W celu aranżacji wnętrza możesz na przykład powiesić na ścianach serię ram w wielkości standardowych plakatów. Na materiale mogą być wydrukowane właśnie plakaty filmowe, jeśli jesteś ich fanem. Mogą to być także reprodukcje obrazów wielkich mistrzów albo sztuka współczesna. Wszystko zależy od Twojego gustu i stylu oraz upodobań. Z powodzeniem możesz także użyć zdjęć, które zrobiłeś sam, uzyskując w ten sposób własną przepiękną galerię. Zdjęcia własnego autorstwa na pewno wywołają podziw u wszystkich osób, które będziesz zapraszać do tak udekorowanego miejsca.

W modzie są również kompozycje z umieszczanych w swoim pobliżu ram o zróżnicowanych rozmiarach, zawierających zdjęcia czy grafiki o podobnej tematyce. W ten sposób można wypełnić (w artystyczny sposób) nawet największą wolną przestrzeń na ścianie.

Innym zastosowaniem Smart Frame jest użycie rozmiaru tak dużego, aby zakryta została cała ściana. Tutaj efekt będzie podobny do tego, który daje fototapeta. Jednak w jej przypadku nie możesz jej podświetlić od tyłu, a takie rozwiązanie daje wyjątkowo realistyczne wrażenia (w przypadku grafiki z plażą i morzem czy też panoramą wielkiego miasta nocą). Oczywiście zaletą jest też możliwość łatwej zmiany obrazu, co w przypadku fototapety, oznacza bardzo dużo dość trudnej pracy, która jest konieczna do prawidłowego jej przyklejenia do ściany.

Smart Frame rozpięty jako sufit (podwieszany) jest atrakcyjnym sposobem na uatrakcyjnienie na przykład sypialni. Tutaj możesz umieścić na materiale zdjęcie nocnego nieba, księżyca czy też dowolnego obrazu, który ułatwi Ci stworzenie odpowiednio przyjemnej atmosfery sprzyjającej odpoczynkowi i zasypianiu. Zmysłowe portrety kobiet, czy mężczyzn również mogą być ciekawym pomysłem do wykorzystania w sypialni.

Przy pomocy ram umieszczonych w podstawie ze stopką można osiągnąć wspomniane już rozdzielenie przestrzeni przeznaczonych do różnej działalności. Pozwala to na swobodne aranżowanie dużych przestrzeni charakterystycznych dla stylu loftowego czy industrialnego. Tutaj najlepiej sprawdzają się ramki posiadające grafikę z obydwu stron, którą możesz obracać w zależności od sytuacji. Na przykład: o poranku mieć jasny widok w wesołych barwach, a wieczorem: nastrojowy obrazek z ciemniejszymi kolorami. Zwłaszcza w przypadku większych rozmiarów warto jest także, abyś zamówił podstawę ze stopką wyposażoną w kółka, które umożliwią Ci bezproblemowe przesuwanie i dostosowywanie położenia ramki do aktualnych potrzeb.

Smart Frame a inne możliwości prezentacji obrazów

Podsumowując, można stwierdzić, że system Smart Frame to idealne rozwiązanie do prezentowania dowolnych treści graficznych w pomieszczeniach. Dekoracja Smart Frame wykazuje przy tym liczne zalety nad innymi sposobami, które także umożliwiają prezentację grafik. Rozwiązaniem, które bywają brane pod uwagę, są na przykład cyfrowe ramki wyświetlające obrazy. Ich stosowanie ma jednak kilka poważnych wad. Jest to między innymi cena, która rośnie gwałtownie wraz ze zwiększaniem rozmiaru ramki. Duża waga elementu, który musi zostać zamontowany na ścianie – praktycznie eliminuje to możliwość montażu na suficie. Kolejną wadą jest znacznie większe zużycie prądu niż podświetlanej ramki z materiałem.

Ramka bez podświetlania nie zużywa w ogóle energii, a obraz wciąż jest dobrze widoczny i odgrywa swoją rolę. Równie drogie, jak cyfrowe ramki mogą być projektory rzucające obraz na ścianę lub na sufit. Tutaj problemem jest także niski kontrast, który powoduje, że nawet zastosowanie drogiego profesjonalnego projektora nie da dobrego efektu — przy pełnym oświetleniu ściany słońcem. Projektory takie mają też system chłodzenia, który nawet w najlepszych modelach jest słyszalny w całym pomieszczeniu w postaci głośnego szumu. Fototapety też nie uzyskają efekt tak wspaniałego, jak Smart Frame i wymagają dobrego położenia oraz są trudne w wymianie, gdy już znudzi Ci się dany widok.

Obrazy Smart Frame – podsumowanie

Obrazy tekstylne mocowane za pomocą systemu Smart Frame są zatem rozwiązaniem najprostszym, najtańszym, najłatwiejszym w montażu i wymagającym najmniej energii lub też niewymagającym jej w ogóle do działania. Są również bardzo łatwo skalowane, czyli można je zamawiać od małych obrazków aż po powierzchnię obejmujące całe ściany. czy sufity. Małe ramki, jakie pozostają po bokach, pozwalają także na uzyskanie ciekawych efektów przy zestawianiu ramek obok siebie. Wykorzystaj swoją kreatywność oraz wielką wyobraźnię i zamów obraz Smart Frame, który całkowicie odmieni Twoje wnętrze.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię