Jak skutecznie i kreatywnie reklamować się na plaży?

04/07/2022
dodany przez Mint2Print
 Jak skutecznie i kreatywnie reklamować się na plaży?

W sezonie wakacyjnym warto zaplanować kampanię reklamową nie tylko w centrum miasta, ale i na plaży. W końcu to miejsce, gdzie przebywa bardzo duży osób. Co więcej, plażowicze mają znacznie więcej czasu, aby spojrzeć na Twoją reklamę niż ludzie biegnący z biura do domu. Plaża ma potencjał, pytanie tylko jak go wykorzystać? Jakie produkty reklamowe na plażę sprawdzą się najlepiej?

Jakie produkty reklamowe sprawdzą się na plaży?

Nigdy nie reklamowałeś się w miejscu takim jak plaża i zastanawiasz się, jakie produkty reklamowe sprawdzą się tu najlepiej? Oto kilka form reklamy, które idealnie wpasują się w wakacyjny klimat i będą dobrze widoczne na zatłoczonej plaży.

  • Parawany reklamowe – plażowicze je uwielbiają, ponieważ chronią przed wiatrem i dają poczucie prywatności. A skoro używa ich wiele osób, to dlaczego by nie wykorzystać ich do celów reklamowych? W naszej ofercie znajdziesz specjalne parawany reklamowe wyróżniające się dużą powierzchnią zadruku, intensywnymi barwami oraz wysoką odpornością na deszcz, oraz promieniowanie słoneczne.
  • Leżaki reklamowe – podobnie, jak parawany cieszą się dużą popularnością wśród osób zażywających kąpieli słonecznych. Dlatego warto wykorzystać je w celach reklamowych i zwiększyć widoczność Twojej firmy. Reklama, którą na nich umieścisz, jest dobrze widoczna, dzięki dużej powierzchni reklamowej (tkaninę możesz łatwo wymienić, dostosowując treść reklamy do konkretnej promocji itp.), a także nasyconym barwom (które nie blakną pod wpływem promieni słonecznych). Poza tym możesz wykorzystać je nie tylko do promocji na plaży. Leżaki z nadrukiem świetnie sprawdzają się również na różnych eventach, a także w ogródkach przed lokalami gastronomicznymi.
  • Flagi z nadrukiem – to reklama, która już ze względu na kształt świetnie wpisuje się w wakacyjne klimaty. Poza tym jest dynamiczna – powiewa na wietrze, dlatego ciężko oderwać od niej wzrok. W związku z tym często wykorzystywana jest w kampanii reklamowej beach barów, czy szkół sportów wodnych.

Jak skutecznie reklamować się na plaży?

Kampania reklamowa na plaży rządzi się trochę innymi prawami, niż ta organizowana w centrum miasta (choć pewne zasady pozostają takie same). Powinna być nienachalna, oryginalna i dobrze wpisywać się w wakacyjny klimat plaży (poprzez odpowiedni dobór kształtu, koloru, czy wzoru).

Poza tym dobrze, jeśli służy nie tylko Tobie, ale i urlopowiczom. Rozdawanie ulotek, czy broszur jest mało skuteczne w takim miejscu. Lepiej wykorzystać jako reklamę coś, co każdy plażowicz lubi mieć pod ręką np. parawan, leżak.

Przygotowując letnią promocję, pamiętaj również o tym, że aby reklama na plaży była skuteczna, powinna przyciągać wzrok wysokiej jakości nadrukiem, nasyconymi barwami. Nie mogą być one wyblakłe, ponieważ świadczy to źle o Twojej firmie. Dlatego szukaj produktów reklamowych odpornych na działanie promieni słonecznych i deszczu.

Czy reklama na plaży się sprawdza?

Skuteczna reklama powinna dotrzeć do jak największej liczby osób. Dlatego warto szukać miejsc, w których lubią przebywać potencjalni klienci, a nie ograniczać się do reklamy przed lokalem. W sezonie wakacyjnym jednym z najbardziej uczęszczanych miejsc jest plaża. W związku z tym warto wykorzystać jej potencjał i zareklamować się w oryginalny sposób. Poza tym produkty reklamowe na plażę są na tyle uniwersalne, że możesz używać ich do promocji w innych miejscach (np. w parkach, na targach).

Odpowiedź na pytanie o to, czy reklama na plaży się sprawdza, jest twierdząca również z innego względu. Osoby, które wypoczywają na plaży, są zrelaksowane, mają więcej czasu. A to oznacza, że jest większa szansa na to, że spojrzą na Twoją reklamę i sprawdzą ofertę.

Dodatkowo taka letnia promocja pomoże Ci wyróżnić się na tle konkurencji. Będziesz o krok dalej, jeśli zamiast ograniczać się do miejskich ulic, czy wejścia do lokalu “wyjdziesz” z reklamą na plażę.

Pomysły na kreatywną reklamę na plaży – zainspiruj się!

Przekonałeś się, że letnia promocja na plaży to dobre posunięcie, ale wciąż nie masz pomysłu na kreatywną reklamę? Zainspiruj się poniższymi wskazówkami!

  • Leżaki z nadrukiem zamiast foteli kinowych – wiele osób chce skorzystać z dobrej pogody, dlatego woli oglądać ulubione filmy w plenerze. Wykorzystaj to i zorganizuj kino plenerowe – zamiast foteli kinowych zaproponuj widzom wygodne leżaki reklamowe.
  • Flagi z nadrukiem w okolicy boiska do siatkówki plażowej – część plażowiczów uwielbia spędzać czas aktywnie. Dlatego dużą popularnością cieszą się plażowe gry zespołowe. W związku z tym, jeśli chcesz, aby Twoja reklama była widoczna umieść ją również w okolicy boiska do siatkówki itp. (w tym miejscu świetnie sprawdzą się flagi reklamowe lub leżaki z nadrukiem dla kibiców).
  • Parawany jako sposób na wydzielenie różnych stref podczas plażowego eventu – jeśli organizujesz gry i zabawy plażowe, imprezę taneczną itp. wykorzystaj parawan z nadrukiem do stworzenia kilku stref. W jednej z nich mogą znaleźć się np. leżaki, na których zmęczeni uczestnicy eventu będą mogli chwilę odpocząć. W innej możesz zrobić strefę sportową otoczoną kilkoma flagami z nadrukiem.

Gdy za oknem zrobi się ciepło, nie zamykaj się z reklamą wewnątrz swojego lokalu, czy tuż przed wejściem do niego. Poszukaj miejsc, gdzie Twoi potencjalni klienci chętnie spędzają czas. Jednym z nich jest z pewnością plaża! Jeśli zdecydujesz się na letnią kampanię wśród plażowiczów, zaproponuj coś, co przyda im się podczas wypoczynku np. leżaki, czy parawany.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię