Flagi reklamowe - gdzie można je wykorzystać?

26/04/2021
dodany przez Mint2Print
 Flagi reklamowe - gdzie można je wykorzystać?

Flaga reklamowa to nośnik, który zyskuje coraz większą popularność. Atrakcyjny i nowoczesny, może być stosowany na wiele sposobów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jeśli zastanawiasz się, jak w ciekawy sposób wykorzystać windery reklamowe, żeby zainteresować ofertą swojej firmy potencjalnego klienta, koniecznie przeczytaj nasz wpis.

Flagi reklamowe - co to takiego i dlaczego warto postawić na ten nośnik?

Flaga reklamowa to nośnik zdobywający coraz większe uznanie wśród właścicieli biznesów nowoczesnych, podążających za trendami i takich, które po prostu chcą się w ciekawy, atrakcyjny sposób wyróżnić (również na tle konkurencji). Flagi dostępne w naszej ofercie są popularne przede wszystkim ze względu na wysoką estetykę, łatwość montażu, lekką konstrukcję połączoną z wytrzymałością i stabilnością, a także możliwość wykonania nadruku naprawdę satysfakcjonującej jakości. Dodatkowo, co warto podkreślić, flagi reklamowe czy też windery reklamowe, są rodzajem nośnika wielofunkcyjnego i praktycznego. Można go zastosować na wiele różnych sposobów (o tym więcej za chwilę), a w przypadku konieczności przeniesienia w inne miejsce wystarczy go zdemontować i spakować do torby transportowej (w sklepie Mint2Print mocny pokrowiec dostaniesz gratis do flagi). Po złożeniu winder nie zajmuje wiele miejsca, co jest dodatkowym atutem. Zastanawiasz się, do czego taka flaga z własnym logo mogłaby się przydać? Oto garść inspirujących podpowiedzi!

Flaga firmowa - do czego może Ci się przydać?

Windery reklamowe, jak już ustaliliśmy, są nośnikiem wielofunkcyjnym i bardzo praktycznym. W jakich miejscach przydadzą się przede wszystkim?

  • Po flagi reklamowe z własnym logo chętnie sięgają firmy, które wspólnie zajmują przestrzeń, na przykład w ramach jednego budynku. Atrakcyjny nośnik w kolorach spójnych z estetyką marki zaznaczy przestrzeń, którą zajmuje przedsiębiorstwo i będzie dla klienta czy potencjalnego odwiedzającego czytelnym kierunkowskazem, dokąd powinien się udać. Z takiego rozwiązania bardzo chętnie korzystają na przykład gabinety medyczne czy salony urody, współdzielące wnętrze biurowca.
  • Windery reklamowe są nośnikiem, który przyda się na terenie targów. Będzie z daleka komunikował, jakie stoisko zajmuje firma, podkreślał jej estetykę i wyróżniał na tle konkurencji. W taki sam sposób można wykorzystać flagi z logo na terenie zlotu food trucków czy innego wydarzenia, w którym z powodu dużej ilości wystawców i odwiedzających, często trudno odróżnić stanowiska różnych firm.
  • Flagi z własnym logo, ze względu na nowoczesny design, łatwy montaż i lekkość konstrukcji są niezastąpione w przypadku różnego rodzaju wydarzeń odbywających się na powietrzu, zwłaszcza tych, które wymagają dojazdu na miejsce, a później szybkiego demontażu. Event na stoku w samym sercu zimy? A może promocja brandu na gorącej plaży? Bez względu na to, jaka aktywność czeka Twoje przedsiębiorstwo, flaga reklamowa to najlepszy nośnik, na jaki możesz się zdecydować.
  • Nienachalną reklamę na fladze firmowej możesz też oczywiście ustawić wewnątrz siedziby, na przykład w poczekalni czy w miejscu, w którym będzie oddzielała dwie strefy (na przykład pomiędzy sąsiadującymi ze sobą stanowiskami). Tak zastosowana flaga reklamowa może być ciekawym dodatkiem urozmaicającym aranżację czy uzupełniającą ściankę reklamową.
  • Chcesz zapewnić sobie rozpoznawalność i przyciągnąć do siebie ruch, chociaż Twój lokal znajduje się w trudnym logistycznie miejscu, na przykład w podwórzu czy piwnicy, do której trzeba zejść po schodkach? Ustawione na ulicy flagi firmowe z daleka będą przykuwały wzrok i sprawią, że klienci szybciej do Ciebie trafią (a na pewno łatwiej o Tobie usłyszą).
  • A co powiesz na zupełnie niestandardowe podejście? Może się okazać, że w przypadku Twojego przedsiębiorstwa strzałem w dziesiątkę będzie… zawieszenie flagi na ścianie, na przykład za biurkiem.

Co warto wiedzieć, wybierając flagi reklamowe?

Jeśli chcesz, żeby flaga reklamowa z nadrukiem skutecznie spełniała swoje zadanie, postaraj się zapamiętać kilka zasad, które rządzą reklamami projektowanymi na tego rodzaju nośniku. Przede wszystkim - z windera reklamowego trudno będzie odczytać skomplikowany i wymagający skupienia tekst, zwłaszcza kiedy materiał flagi będzie się poddawał ruchom powietrza na zewnątrz. Tu zdecydowanie chodzi o przyciągnięcie uwagi niż przekazanie ważnych z perspektywy klienta komunikatów. Dlatego tworząc grafikę na winder, skup się raczej na użyciu kolorystyki związanej z marką, umieszczeniu na niej wyraźnego logotypu czy krótkiego hasła. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie stylowej multiplikacji, czy wykorzystanie tego samego motywu na kilku flagach reklamowych o różnych wielkościach, ustawionych w ciekawej kompozycji względem siebie.

Flaga reklamowa może być ciekawym dodatkiem do wnętrza, praktycznym nośnikiem informacji podczas eventów outdoorowych w trudnych warunkach czy elementem wyposażenia stoiska na targach. Znajdź najlepsze zastosowanie dla windera reklamowego i pokaż potencjał swojej marki od jak najlepszej strony!

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię