6 pomysłów na wykorzystanie obrazów tekstylnych w Twojej firmie

17/08/2022
dodany przez Mint2Print
 6 pomysłów na wykorzystanie obrazów tekstylnych w Twojej firmie

W domach i mieszkaniach ściany zdobią różnego rodzaju obrazy i grafiki. Uatrakcyjniają wnętrze, podkreślają jego aranżację, dodają klimatu. Można je wykorzystać także w firmach, gdzie sprawią, że biuro lub inna przestrzeń stanie się ciekawsza i oryginalniejsza. W jaki sposób można wykorzystać do tego obraz z nadrukiem?

Obraz z nadrukiem - jakie daje ci możliwości?

Sztuka niejedno ma imię. Przybiera przeróżne formy, dzięki czemu można ją włączyć w zasadzie w każde wnętrze także te, które na pierwszy rzut oka ze sztuką się nie kojarzy. Jeżeli szukasz czegoś oryginalnego do firmy, to dobrą propozycją będzie obraz z nadrukiem. Co się pod tym kryje? Najprościej można powiedzieć, że tworzy go rama pokryta tkaniną z dowolną grafiką. Może przedstawiać reprodukcję dzieła któregoś ze znanych artystów, krajobraz jak zachód słońca, abstrakcję, zwierzęta lub jeszcze coś innego. Obrazy tekstylne mogą za każdym razem wyglądać zupełnie inaczej.

Jak wykorzystać obrazy w swojej firmie?

Przez dowolność w zakresie grafiki, zastosowanie obrazów na tkaninie jest w zasadzie nieograniczone i z łatwością można je dopasować do potrzeb firmy. Oto kilka przykładów tego, gdzie można je wykorzystać.

 1. Salony sprzedaży
   
  Salon sprzedaży jest miejscem, które każdego dnia odwiedzają klienci. Trzeba dobrze zaplanować jego wystrój, by współgrał z marką, a przy tym wyróżniał się na tle innych konkurencyjnych salonów. Obraz z nadrukiem na tkaninie bez wątpienia w tym pomoże. Można go powiesić na ścianie salonu meblowego, samochodowego bądź jeszcze innego. Wnętrze od razu będzie wyglądać na żywsze i ciekawsze.
   
 2. Targi i wydarzenia branżowe
   
  Jeśli chcesz zaprezentować swoją firmę na konferencji, targach lub innym branżowym evencie, musisz przygotować swoje stoisko. Im lepiej dopracowane, tym więcej osób będzie je odwiedzać. Takie wydarzenia to doskonała okazja do tego, by reklamować markę. W takiej sytuacji również możesz postawić na obraz z nadrukiem, ale niekoniecznie ten, który na co dzień wisi w firmie. Dobre będą stojące dwustronne ścianki. Wyglądają efektownie i są oryginalne.
   
 3. Gabinety i punkty usługowe
   
  Z kolei, kiedy prowadzisz swój salon kosmetyczny lub fryzjerski, to poprzez obrazy możesz sprawić, że będzie wyglądać elegancko, a przy tym bardziej przytulnie. W takich miejscach klienci mają się rozluźnić i czuć komfortowo – to jeden z elementów, dla których chętnie wracają.
   
 4. Galerie handlowe i sklepy
   
  Obrazy są fantastyczną propozycją, by uatrakcyjnić wnętrza sklepów, butików bądź galerii handlowych. Wolne przestrzenie na ścianach, na przykład między kolejnymi sklepami bądź wewnątrz, między regałami lub przy przymierzalni, można uzupełnić o obrazy z nadrukiem. Wprowadzą kolor i będą stanowić kropkę nad i. Jednocześnie tak, jak w poprzednich przypadkach, pomogą budować markę.
   
 5. Parki rozrywki i aquaparki
   
  Kina, aquaparki, kluby czy wesołe miasteczka mają sprzyjać relaksowi i dobrej zabawie. Nie może przy tym zabraknąć kolorów. Tam też warto wyjść poza standardową grafikę i postawić na podświetlany obraz na tkaninie. Jest fenomenalną ozdobą, a przy tym gwarantuje grę świateł i zapewnia subtelne klimatyczne oświetlenie.
   
 6. Hotele i restauracje
   
  Obrazy z opcją podświetlenia ledowego są rewelacyjną propozycją, kiedy trzeba będzie wykończyć wnętrza restauracji lub hotelowe lobby. Dopasowana do charakteru wystroju grafika w połączeniu z subtelnym oświetleniem sprawi, że pomieszczenia będą prezentować się fantastycznie. Z kolei w hotelowych pokojach sprawdzi się zwykły obraz z nadrukiem. Dobrze będzie wyglądać na przykład nad komodą lub łóżkiem.

Obraz z nadrukiem na tkaninie – co może się na nim znaleźć?

Do produkcji obrazów z nadrukiem wykorzystuje się nowoczesne technologie. Na tkaninie może się znaleźć dowolna grafika wybrana przez Ciebie. Możesz więc zamówić coś, co kojarzy się z kosmosem, może to być abstrakcja sprawiająca wrażenie trójwymiarowej, pojazdy, elementy komiksowe w stylu pop-art i wiele innych. Wszystkie nadruki mają fotograficzną jakość.

Warto zwrócić uwagę na konstrukcję takich obrazów. Tkaninę nakłada się na aluminiową ramę i w dowolnym momencie można ją wymienić. Jeśli więc postanowisz zmienić wystrój biura, lokalu lub aranżację stoiska, nie będziesz ponosić tak wysokich kosztów, jak wtedy, kiedy trzeba byłoby zamówić nowy obraz.

Profil firmy a grafika na obrazie – inspiracje

Obraz z nadrukiem może mieć dowolny rozmiar, a tym samym możesz dopasować jego wielkość do powierzchni, na jakiej ma się znaleźć. Może być niewielki i zajmować tylko fragment ściany, może być na całej jej powierzchni albo na… suficie. Kiedy będziesz chcieć efektownie rozgraniczyć przestrzeń, to sprawdzą się wspomniane ścianki. Na jakie grafiki warto się zdecydować?

Przede wszystkim obrazy muszą się wiązać z profilem działalności firmy i wprowadzać w odpowiedni nastrój. Szukając czegoś do salonu kosmetycznego, warto wziąć pod uwagę motywy roślinne, kamienie, efektownie przedstawione olejki i kosmetyki. Z kolei w restauracji serwującej dania włoskie na obrazach mogą być krajobrazy z włoskich miast, winnic bądź apetycznie przedstawione jedzenie. Nie tylko wprowadzą w odpowiedni klimat, ale pobudzą kubki smakowe. To samo dotyczy salonów samochodowych. Obrazy z drogą pośród pustkowia lub szybkie sportowe samochody będą zachęcać do jazdy próbnej, a tym samym zakupu.

Ponadto podczas wyboru grafik na obraz na tkaninie pamiętaj o kolorach. Muszą one pasować do tych, które już w pomieszczeniu są. Można podążać w kierunku kontrastów, wtedy obrazy będą przyciągać spojrzenia z daleka, ale mogą być utrzymane w podobnych odcieniach.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię