5 materiałów reklamowych, w które powinna zainwestować restauracja, aby się wyróżnić

01/05/2021
dodany przez Mint2Print
 5 materiałów reklamowych, w które powinna zainwestować restauracja, aby się wyróżnić

Restauracje to miejsca, które szczególnie potrzebują dobrej jakości, atrakcyjnych i odpowiednio przygotowanych produktów reklamowych, które przyciągną do biznesu ruch i pozwolą wyróżnić się lokalowi na tle niesłabnącej konkurencji. Na jakie nośniki reklamowe warto postawić nie tylko w pandemicznym okresie? Tego dowiesz się z lektury naszego poradnika.

Reklama dla restauracji - o czym warto pamiętać?

Jak wiadomo, reklama jest dźwignią handlu, ale pozwala też przyciągnąć ruch do lokali usługowych, w tym również gastronomicznych. Jaki jej rodzaj sprawdzi się najlepiej? Atrakcyjnie prowadzone konto na Instagramie, płatne posty na Facebooku, marketing szeptany, świetne opinie w Google czy obecność w różnego rodzaju aplikacjach oferujących dowóz dań z restauracji, czy kawiarni to oczywiście zawsze trafiony pomysł, ale wciąż niezastąpione są także tradycyjne produkty reklamowe, na takich nośnikach jak baner, papierowa ulotka czy reklama na lightboxie. W dzisiejszych czasach klienci są bardzo wymagający, jeśli chodzi o sposób komunikacji, dlatego musisz zadbać przede wszystkim o to, żeby Twoje reklamy były atrakcyjne wizualnie, nowoczesne, opierające się na najnowszych trendach (na przykład odnoszące się do aktualnych wydarzeń czy konkretnego sezonu), ale też zaprojektowane w taki sposób, żeby bezpośrednio trafiały do odpowiedniej grupy odbiorców. Inaczej przygotujesz materiały POS (nośniki stymulujące sprzedaż - point of sale) restauracji serwującej małże i ekskluzywne wino, a inaczej amerykańskie burgery i colę. Jeśli chcesz, nie tylko w okresie pandemii, poprawić widoczność swojej firmy i zadbać o rozwój biznesu, koniecznie sprawdź, jakie produkty reklamowe i gadżety z logo powinieneś wziąć pod uwagę.

Flagi reklamowe i banery - atrakcyjny pomysł dla restauracji

Niezależnie czy prowadzisz luksusową restaurację z droższymi daniami, czy fast food z potrawami inspirowanymi Azją, postaw na flagi reklamowe, które możesz ustawić przed wejściem do swojego lokalu. Zwłaszcza jeśli jego witryna nie jest dobrze widoczna bądź nie wyróżnia się żadnym charakterystycznym elementem. Na tego typu nośniku możesz umieścić logo, ciekawą grafikę albo krótkie hasła, które skuszą przechodnia do zatrzymania się i wstąpienia do Twojej restauracji w celu zamówienia czegoś smacznego. Flagi reklamowe możesz też potraktować jako element wystroju wnętrza. Przydatne mogą się też okazać banery reklamowe - z pozoru klasyczne, ale dające Ci nieograniczone możliwości zaprezentowania swojej marki. Niezależnie od tego, czy tego typu reklamę umieścisz w przestrzeni miasta, czy na elewacji swojego lokalu, zadbaj o to, żeby projekt był estetyczny, wpisujący się w estetykę Twojej marki. Zwróć uwagę na to, że krzykliwe kolory i nadmiar informacji na banerze może zniechęcić potencjalnych klientów.

Obrus z nadrukiem i systemy podwieszane - gadżety z logo, których mogłeś nie brać pod uwagę!

Ciekawy pomysł na reklamę do restauracji serwującej nowoczesne dania fusion albo modny fast food? Gadżety z logo w postaci obrusów z nadrukiem. Mogą się na nich znajdować dowolne projekty graficzne, nawiązujące do klimatu panującego w Twoim lokalu. Motywy związane z kulturą amerykańską, komiksowe obrazki, chińskie napisy, kwiaty, kolorowe kolaże? Zaprojektuj wzór, który będzie doskonałym uzupełnieniem aranżacji wnętrza i wydrukuj go na nośniku dobrej jakości! U nas możesz wybrać opcję drukowania w technice sublimacji na świetnej jakości, estetycznie wykończonym obrusie poliestrowym. Dodatkowym elementem we wnętrzu mogą być też gadżety reklamowe w formie podwieszanych systemów, eksponowanych pod sufitem.

Leżaki reklamowe do ogródka gastronomicznego

Nie ma nic lepszego dla klientów szukających latem relaksu, jak możliwość skorzystania z ogródka gastronomicznego, w którym można rozsiąść się w cieniu parasola, napić czegoś chłodnego i rozkoszować deserem. W takim miejscu nie może zabraknąć subtelnej reklamy Twojej firmy - dzięki temu logo będzie podprogowo kojarzyć się Twoim gościom z tym, co przyjemne. Niezastąpione będą komfortowe i wytrzymałe (również na niesprzyjające czynniki atmosferyczne) leżaki z nadrukiem. Możesz na nich umieścić logotyp swojej marki, jej claim (czyli hasło przewodnie), ale też interesującą, powiązaną tematycznie z Twoim lokalem grafikę, która przykuje uwagę i pozwoli Ci dać się zapamiętać. Przepisy na kultowe drinki, ciekawostki związane z kuchnią, którą serwujesz? A może morskie motywy, jeśli najważniejsze w Twoim menu są ryby? Podejdź do tworzenia tego typu produktów reklamowych kreatywnie, a na pewno przyciągniesz ruch (również w kontekście oznaczeń na Instagram Stories!).

Atrakcyjne, ciekawie zaprojektowane, a przede wszystkim użyteczne dla Twoich gości oraz potencjalnych klientów produkty reklamowe czy gadżety z logo są kluczowe dla rozwoju Twojego lokalu gastronomicznego. Daj się poznać jako firma, która zna się na nowych trendach i stawiaj na jakość, a zawsze będziesz o dwa kroki przed swoją konkurencją!

Komentarze

Postów nie znaleziono

Napisz opinię